Menü Bezárás

6 házi bio táp, amellyel csodaszép és zamatos paradicsomod lesz!

Ha hobbi kertész vagy, és nem akarsz mérgező vegyszereket használni a zöldségtermesztés során, akkor most adunk pár hasznos bio tippet, amivel megvédheted a növényeidet a kártevőktől és közben serkentheted a fejlődésüket, gyarapodásukat. 6 ilyen módszer következik!

6 házi bio táp, amellyel csodaszép és zamatos paradicsomod lesz!

1. Hamu és víz

Egy vödörbe tegyél 500 g fahamut, önts rá 5 liter forrásban lévő vizet, várj addig, míg a hamu leszáll a vödör aljára, ezután a kapott vizet öntsd át egy másik vödörben, és adj hozzá további 5 liter immár szobahőmérsékletű, lehetőleg eső- vagy kútvizet. És kész is a finom tápoldat, kezdheted is öntözni a paradicsomokat, és egyéb kerti zöldségeket.

2. A csalán módszer

A csalán egy nagyon hasznos gyógynövény, amelyből ha főzetet készítesz, remek tápoldatot kapsz a zöldségeid számára, miközben megvéded a kártevőktől, gombás betegségektől. Egy 10 literes vödröt tölts meg csalánnal, amelyeken ne legyenek virágok és gyökerek, majd öntsd fel langyos vízzel az egészet, és hagyd állni a napon 7-10 napig. Mielőtt ezzel öntöznéd a paradicsomokat, 1 a 10 arányhoz képest vízzel hígítsd fel az oldatot.

3. A sörélesztős módszer

½ pohár cukrot oldj fel 3 liter vízbe, amelybe tégy bele 100 g sörélesztőt. Född le az edényt és érleld az egészet 7 napig. Az így kapott sűrítményt kell használnod, 1 a 10 arányba kell vízzel összekeverned, és az így kapott tápoldattal máris öntözheted a paprikákat, a padlizsánt, paradicsomot.

4. A tejes módszer

Igen, a tej is egy remek tápszer a zöldségek számára. 9 liter vízbe keverj bele 1 liter tejet, majd adj hozzá 30 csepp jód tinktúrát. Alaposan keverd össze az oldatot, és máris indulhat az öntözés, de csak 7-10 naponta kell alkalmazni a módszert.

5. A szódabikarbónás módszer

Ez a remek készítmény a növényvédelemben is hasznos. 1 liter vízbe tégy bele 1-2 kiskanál szódabikarbónát, rázd fel a flakont, hogy jól oldódjon fel, majd permetezd le a növényeket.

6. Banán héj

A banán tápanyagokban nagyon gazdag, különösen a héja, így miután megetted a belső részt, ne dobd ki a héjat, mert az nagyon sok káliumot, magnéziumot tartalmaz (bio banánt használj). Vágd fel darabokra a héját, majd óvatosan forgasd bele a talajba, így a zöldségek fel tudják szívni onnan a fontos ásványi anyagokat.

Forrás