Ha te is az orchideakedvelők népes táborába tartozol, érdemes megtanulnod az alábbi tíz egyszerű és hasznos praktikát, amivel szakszerűen gondoskodhatsz növényedről:
Egy kertészetben lestem el ezt a 10 orchidea-trükköt: azóta is hálás vagyok, mert egytől-egyig nagyon hasznos
1.Próbáld meghatározni az életkorát
Ha még nincs egyéves, akkor egészen biztosan nem fog virágozni. A növény életkorát a leveli számából is meg tudod állapítani. Egy felnőtt növénynek legalább 5-8 levele kell legyen.
2.Ellenőrizd a gyökereit
Az orchidea léggyökereinek nagyon sok fényre van szükségük, ezért a legjobb, ha műanyag áttetsző cserépbe ültetjük. Az alján legyenek lyukak, hogy kellőképp átengedje a vizet.
3.Ne változtasd a helyét
Az orchidea egy eléggé konzervatív növény, nem szabad túl sokat mozgatni, mert különben stressz éri, és nem fog virágozni.
4.Elegendő fény
Szüksége van a fényre, soha ne tartsd árnyékos helyen. Ha nincs a lakásban olyan ablakpárkány, amit elég időt süt a nap, akkor vásárolj speciális fitolámpát a növény számára. Ez a téli időszakban is nagy segítség lehet.
5.Megfelelő öntözés
Csak akkor öntözd az orchideát, ha a földje ki van már száradva, így nem rohadnak el a gyökerek. Miután elvirágzott egy hónapig nem is kell öntözni, ekkor pihentetni kell egy kicsit a növényt. Közvetlenül a virágzás előtt pedig fokozottan oda kell figyelni az öntözésre.
6.Megfelelő hőmérséklet
Nem szereti a túl nagy hőmérsékletingadozást, éppen ezért a nappali és az éjszakai hőmérséklet között ne legyen 4-6 foknál nagyobb a különbség. Nyártól őszig akár a teraszon is tarthatjuk.
7.Tápozás
Foszfor, és kálium alapú táp szükséges az orchidea számára, ez serkenti a virágzást.
8.A levegő páratartalma
Nem szereti a száraz levegőt, éppen ezért, ha a szobában túl száraz lenne a levegő, időközönként spricceljünk a növény köré egy kevés vizet egy ruhaspriccelővel. Ez a módszert főleg a fűtési időszakban alkalmazzuk.
9.A stressz megakadályozza a virágzást
A virágzási időszak előtt az orchidea nagyon érzékeny, éppen ezért gondoskodjunk róla, hogy minden körülményt biztosítsunk számára.
10. Pihenőidő
Ez közvetlenül a virágzás után van, ilyenkor a növény minden energiájával a következő virágzásra készül. Ilyenkor ne tápozzuk, hogy pihenni tudjon a növény.
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!