Menü Bezárás

Ha ilyen a körmöd, akkor nagyon figyelj, erről jobb ha tudsz!

korom

A szervezetünk mindig jelez, ha valamiben hiányt szenved, éppen ezért érdemes odafigyelni ezekre a jelzésekre. Adjuk meg a szervezetnek, amire szüksége van, és akkor nem kell küzdenünk különböző betegségekkel!

A proteinek létfontosságú szerepet töltenek be szervezetünk működésében. Egy tanulmány alapján kimutatták, hogy a világon közel 1 milliárd ember szenved fehérje hiányban. A nem megfelelő táplálkozás következtében főleg Közép-Afrikában, és Dél-Ázsiában alakul ki a proteinhiány.(fehérjehiány)

Étvágytalanság vagy éhségérzet

Ha állandóan éhesek vagyunk, vagy éppen fordítva soha nem kívánjuk az ételt, akkor azt jelentheti, hogy

olyan élelmiszereket fogyasztunk, melyekben túl sok a kalória a fehérjéhez képest.

Ízületi fájdalmak, izomtömeg elvesztése

Az izmok nagy részét protein alkotja, ha nem fogyasztunk fehérjékben gazdag élelmiszereket, akkor izomfájdalommal, izomvesztéssel, ízületi fájdalommal kell számolnunk. Ez a probléma leginkább az időskorban jellemző.

Köröm-, és bőrproblémák

A fehérjehiány kikezdi a köröm-, és bőr szerkezetét. Ha a köröm töredezett lesz, laza szerkezetűvé válik, a bőr pedig hámlani kezd, kiszárad, akkor azt jelenti, hogy nincs elég fehérje a szervezetünkben.

Hajhullás

A hajunk 90%-át egy speciális fehérje, a keratin teszi ki. Ha nem kap elég tápanyagot a haj, akkor kifakul, és elvékonyodik.

Elzsírosodott máj

Az elzsírosodott máj az egyik legfőbb tünete annak, ha a szervezet nem jut elegendő fehérjéhez.

Leginkább azoknál fordul elő, akik túl sok alkoholt fogyasztanak, vagy nagyon elhízottak. Ezt a problémát idejében kezelni kell, mert különben számos komoly szövődménye alakulhat ki.

Csonttörések

Ha nincs elég fehérje a szervezetünkben, csontjaink meggyengülnek, és hamarabb eltörnek. A fehérje szükséges ahhoz, hogy a kalcium megfelelően felszívódjon a szervezetünkben.

Alvási problémák

Az alvási nehézségek, az álmatlanság szoros kapcsolatban áll a fehérjehiánnyal. A megfelelő fehérjetartalmú élelmiszerek hozzájárulnak a jó alvásért felelős triptofán szintjének szabályozásához. Ha nem termelünk elegendő triptofánt, akkor rosszul fogunk aludni, stresszesek leszünk.

Rossz agyi funkciók

Nagyon fontos, hogy táplálkozásunk fehérjékben gazdag legyen, mert különben romlani fog a memóriánk, nem lesz motivációnk, életuntak leszünk, és ránk telepszik a depresszió.