Menü Bezárás

Így tisztítsd meg a fésűdet és ilyen gyakran: a hajad érdekében

Milyen gyakran tisztítsd meg a hajfésűdet?

Leginkább az lenne a megfelelő, ha minden hajmosás előtt megtisztítanád, főleg, ha korpásodásra hajlamos vagy: így a frissen mosott hajadat tiszta fésűvel fogod fésülni, azaz nem viszed vissza a fejbőrödre a sok szennyeződést vele. De egy alapos havi tisztítás szinte kötelező. Napi szinten, rendszeresen érdemes eltávolítani a sörték körüli kusza hajszálakat és szöszöket, még akkor is, ha nem végzel alapos tisztítást.

Amire szükséged lesz a fésű tisztításhoz:

•    Csipesz
•    Fogkefe
•    Gyengéd sampon
•    Fertőtlenítő spray
•    Szódabikarbóna
•    Mosogató vagy tál
•    Törülköző

Hogyan tisztítsuk meg a hajfésűnket?

A szintetikus (műanyag) sörtéjű és nyelű kefék a legkönnyebben tisztíthatók, míg a természetes sörtéjű vagy fa nyelű fésűk alaposabb odafigyelést igényelnek.

Fésűk szintetikus sörtékkel és fogantyúkkal

Ezek a lépések jól működnek minden típusú szintetikus sörtékkel és nyéllel.

1.    Távolítsd el a hajat: kezdd azzal, hogy az ujjaiddal vagy csipesszel távolítsd el a lehető legtöbb hajszálat a sörtékről.
2.    Mosd meg az fésűdet: töltsd fel a fürdőszobai mosdókagylót vagy egy nagy edényt meleg vízzel. Adj hozzá bőségesen (körülbelül két teáskanál) sampont, és forgasd az fésűdet az oldatban, úgy, hogy hab keletkezzen.

3.    Hagyd ázni: hagyhatod a fésűdet 10 percig ázni, vagy azonnal felveheted a harcot a szennyeződéssel. Használj tiszta fogkefét a sörtesorok közötti és a nyél körüli dörzsöléshez.
4.    Dörzsöld át szódabikarbónával: ha túl sok szennyeződés halmozódik fel a fésűn, mártsd a nedves fogkefét egy kis száraz szódabikarbónába, és folytasd a súrolást. A szódabikarbóna gyengéd súrolószerként eltávolítja a szennyeződést.
5.    Alaposan öblítsd le: jól öblítsd le a fésűt meleg vízzel, és rázd ki a felesleges vizet. Tedd egy törülközőre sörtékkel lefelé, hogy megszáradjon.
6.    Fertőtlenítsd a fésűdet: felületfertőtlenítő sprayvel fújd át alaposan a fésűdet mindenhol, és hagyd megszáradni.

Természetes sörtéjű hajkefék

A természetes sörtéjű hajkefék drágábbak, és azt ígérik, hogy simábbá és fényesebbé teszik a hajat, mint a szintetikus sörték. A vaddisznó sörték általában a legjobb minőségűek, és általában fanyélre vannak rögzítve.

1.    Távolítsd el a hajat: kezdd azzal, hogy az ujjaiddal vagy csipesszel távolítsd el a lehető legtöbb hajszálat a sörtékről.
2.    Mosd meg a sörtéket: egy kis tálban, amely elég széles ahhoz, hogy elmerítse a sörtéket, de a nyelet nem, keverj össze meleg vizet és körülbelül egy teáskanál gyengéd sampont. Helyezd a hajkefét a tál fölé úgy, hogy csak a sörték merüljenek el. Hagyd a sörtéket 10 percig ázni. Majd kézzel dolgozd bele a habos keveréket a sörtesorok közé, ügyelve arra, hogy leérjen az alapra.

3.    Öblítsd le a fésűt: öblítsd le a kefét folyó meleg víz alatt, és tedd a kefét sörtékkel lefelé egy törülközőre, hogy egy éjszaka alatt megszáradjon.
4.    Fertőtlenítsd a fésűdet: felületfertőtlenítő sprayvel fújd át alaposan a fésűdet mindenhol, és hagyd megszáradni.

5 hiba, amelyet el kell kerülni a hajfésűk tisztítása során

1.    A rendszeres takarítás kihagyása. Minden hajkefét legalább havonta kell, de a legjobb rendszeresen tisztítani, főleg, ha hosszú hajad van, sok hajterméket használsz, vagy ha korpás a fejbőröd vagy más fejbőrbetegséged van.
2.    Fa hajkefe áztatása. A fa nyelű hajkefe áztatása a fa széthasadását és a sörték meglazulását okozhatja. Soha ne áztassuk be a fafésűt sem!
3.    Magas hőmérséklet használata. A hajkefe tisztításához és szárításához ne használj túl forró vizet vagy hőt. A szintetikus sörték elhajolhatnak vagy megolvadhatnak, és a magas hő hatására a természetes sörtékben lévő olajok elpusztulnak.
4.    A fogantyú figyelmen kívül hagyása. Ne felejtsd el megtisztítani a fogantyút és a kefefejet sem. A fogantyú ki van téve a kezedben lévő összes baktériumnak!