Menü Bezárás

Pontosan ENNYI hagyma jár a tökéletes padlizsánkrémbe – így készítsd, és sose bánod meg!

A nyárban nemcsak a tartalmas vakációk és a lazulós szabadságok a jók, hanem az a rengeteg friss zöldség és gyümölcs, melyet a természet az asztalunkra helyez.

A szezon koronázatlan királynője egyértelműen a padlizsán, melyet krémként elkészítve fejedelmi reggelit varázsolhatsz – hacsak el nem rontod az egészet a hagyma túladagolásával. Mert bizony ebből is megárt a sok, és hajszálvékony a penge, ami elválasztja a sikert a kudarctól.

A finom padlizsánkrém elengedhetetlen hozzávalója a hagyma, és sokak számára a majonéz. De mennyi hagymát is kell tenni egy megfelelő adagba, hogy ne verje le a padlizsán frissen sült, pótolhatatlan aromáját?

A klasszikus recept ízlés szerint, azaz „szemre” javasolja e hozzávalókat, azonban a topszakácsok szerint pontosan ezzel a praktikával szúrjuk el a padlizsánkrémünket. Ha levetkőzzük magunkról a hagyományainkat, és pontosan kimérjük az összetevőket, isteni padlizsánkrémet tálalhatunk, amit ráadásul ezentúl csak így fogunk elkészíteni!

A profi szakácsok szerint 1 kg padlizsánhoz 1 kis méretű (diónyi) hagymát ajánlott adni. Azok kedvéért viszont, akik rajonganak az intenzívebb hagymás ízért, megengedett a 2. Vigyázzunk azonban, hogy ne essünk túlzásokba: ennél többet már ne tegyünk bele, egyébként hagymakrémet ehetünk padlizsán helyett!

A legfinomabb padlizsánkrém hozzávalói

1 kg padlizsán
1 kis méretű hagyma
150-200 ml napraforgóolaj
só ízlés szerint
bors ízlés szerint.

A padlizsánkrém elkészítésének titkos trükkjei

Először mossuk meg a padlizsánokat, és jól szárítsuk meg. Ezután a sütőben 150 fokon, 1 óra 25 percig süssük készre. Az első 30-35 perc elteltével fordítsuk meg a zöldségeket, hogy minden oldalukon jól átsüljenek.

Ha elkészültek, hagyjuk kihűlni egy tálban, majd hámozzuk le a héját, öblítsük át vízzel, ha szükséges, és 30-45 perc erejéig csöpögtessük le a folyadékoktól.

A hagyma héját húzzuk le, és nagyon apróra vágjuk fel.

A padlizsánokat helyezzük fa vágódeszkára, és egy fakéssel vagdaljuk, zúzzuk péppé azokat. Fontos, hogy a padlizsán aprításához csak fából készült eszközöket használjunk, egyébként eltorzulhat az ízvilága.

Talán még sosem hallottad ezt így megfogalmazva, de gondolj csak bele, miért volt mindig finomabb a nagyi padlizsánkrémje?

Az olajat felhevítve öntsük rá a felaprított padlizsánra, keverjük össze, végül adjuk hozzá a hagymát és a fűszereket is. Paradicsommal, sajttal, friss kenyérrel tálaljuk.