Menü Bezárás

Vízhajtó hatású zöldségek-gyümölcsök

Egy idő után már nem működik olyan tökéletesen a szervezet, mint huszonéves korban, van akinél ez abban mutatkozik meg, hogy több vizet raktároz, mint kellene. Kicsit magasabb a vérnyomás, kicsit duzzadtabb a láb időnként – de még nem olyan vészes a dolog, hogy feltétlenül gyógyszert kellene szedni rá.

Ilyenkor jó, ha élelmiszerekkel, pontosabban zöldségfélékkel rásegítünk.

Sok van belőle, de nekünk olyan kell, amit magyar ételekhez is felhasználhatunk., és amit legtöbben szeretünk is.

Idénynövény a sóska – levesnek nyáron, vagy szósznak egy kis törtkrumplival nagyon finom, és bizony hajtja a vizet rendesen, bátran fogyaszthatjuk.

Az alma is ilyen tulajdonsággal bír, nem véletlenül mondták régen – napi egy alma: az orvost távol tartja.

Aztán ott a petrezselyem, gyökere is, zöldje is… A zöldjét ha szeretjük, vágjuk fel apróra, és szórjuk meg vele kenyerünket, s bátran  használjuk fűszerezésre.

A zöldbabnak szintén vízhajtó hatása van, és ha esetleg babot termelünk otthon, ha kifosztottuk a szárazbabot, akkor a kiszáradt hüvely egy részét legalább ne dobjuk ki, mert az abból készült tea is vízhajtó hatással bír.

Ugyanígy a gyömbér is, nagyon jó hatású több téren is, ezt a tulajdonságát is számlájára lehet írni.

No és az uborka, és rokonai, például a tök, vagy akár a dinnye is sok vizet kivisz szervezetünkből – persze mi is vele „befelé”.

Ezeknek a zöldségeknek-gyümölcsöknek a káliumtartalma segít a víz vesztésben, tehát kezdeti stádiumban gyógyszer helyett, vagy később kiegészítésként kiváló hatású.

Bár fogyókúrázók látványos fogyást érhetnek el néhány nap alatt ezekkel, valójában az csak szemfényvesztés, hisz pillanat alatt pótlódik a víz a szervezetben, ha fogyásra megyünk, akkor mozogni kell, és másképp táplálkozni mint eddig. Nincs csodaszer.