Menü Bezárás

Miért érdemes napi 6 pitypang szárat megenni?

Ha rájössz, hogy ennek a növénynek csak 6 szára milyen hatással van a szervezetedre, már nem fogod taposni a réteken.

Gyermekláncfű gyógyhatása

A pitypangot a benne lévő keserűanyagok miatt hasznos gyógynövényként tartjuk számon. Gyökerét ősszel és tavasszal, levelét áprilistól júniusig, az egész növényt gyökérrel tavasztól őszig gyűjtjük.

Növeli az étvágyat, az erőnlétet, javítja az emésztést (enyhe hashajtó), gyulladáscsökkentő hatása is van. Hatóanyagai epe- és májbántalmak, zsíranyagcsere-problémák esetén jótékony hatással vannak a szervezetre. A belőle főzött tea vizelethajtó és vértisztító, serkenti a máj és a vesék aktivitását, szél- és vízhajtó hatású. Csökkenti a vérzsírt, oldja a koleszterint. Vércukorszintet csökkent, cukorbetegeknek is ajánlott a fogyasztása. Reumás panaszok, köszvény, fájó ízületek esetén gyökerének főzetét borogatásra ajánlják.

Az étkezési célokra is használt levele gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, így például béta-karotin, C-, B1- és B2-vitamin, kálium, vas, kalcium, magnézium, foszfor is van benne.

Külsőleg: szépítőszernek is használják. Tejnedve szeplők halványítására, ránctalanításra is alkalmas.

Méregtelenítő hatása miatt a pitypang tea számos betegség kezelésében segíthet.

Enyhébb és súlyosabb bőrbetegségeket egyaránt kezelhetünk a segítségével.

A teát külsőleg is alkalmazhatjuk, lemoshatjuk, vagy borogathatjuk vele az érintett felületeket, így az segíthet számos bőrprobléma kezelésében, mint például:

Pattanások;

Szeplők;

Vörös foltok az arcon (kuperózis);

Bőrirritáció;

Ekcéma;

Miért érdemes napi 6 pitypang szárat megenni?

videó: